Bulk- Ware
[Bundle] Hammer head fastener / hammer head screw set M10 x 30 for mounting rail 41 for device fastening, pipe installation for refrigeration, air conditioning, photovoltaics, ventilation and much more for FIX-IT-FOOT, damping base and much more.
Fits mounting rail
- 41 x 22 mm
- 41 x 41 mm
- 41 x 62 mm
- 41 x 124 mm
- 41 x 44 mm
- 41 x 82 mm
- 41 x 86 mm
- 41 x 128 mm
Nominal diameter (G) 10 mm
Length (hammer head and threaded bolt) (LG) 30 mm
Disc diameter (d2) 40 mm
Length (L) 35 mm
Width (B) 20 mm
Thickness (t) 6 mm
Disc thickness (h1) 3 mm
Surface Galvanized
Material Steel
Weight 81 g
Thread type Metric thread
Item number W08621000440_10
EUR 9.98
*
Ready for shipping, delivery in 48h
Content
5 kit
* Excl. VAT excl. Shipping
Suitable for mounting rail
- 41 x 22 mm
- 41 x 41 mm
- 41 x 62 mm
- 41 x 124 mm
- 41 x 44 mm
- 41 x 82 mm
- 41 x 86 mm
- 41 x 128 mm
| Nominal diameter (G) | 10 mm |
| Length (hammer head and threaded bolt) (LG) | 30 mm |
| Disc diameter (d2) | 40 mm |
| Length (L) | 35 mm |
| Width (B) | 20 mm |
| Thickness (t) | 6 mm |
| Disc thickness (h1) | 3 mm |
| Surface | Galvanized |
| Material | Steel |
| Weight | 81 g |
| Type of thread | Metric thread |
| Item ID | 6821 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Model | W08621000440_10 |
| Manufacturer | Bulk- Ware |
| Manufacturing country | Germany |
| Content | 5 kit |
| Weight | 900 g |
| Dimensions | 0×0×0 mm |
Bulk- Ware